„Harmony Of The Spheres” – V Records – 2015

Zapraszamy do zakupu płyty „Harmony Of The Spheres” – V Records:

Pisząc bezpośrednio do nas na adres: hotsband@gmail.com

Kwartet (od lutego 2015 r. kwintet) HoTS powołaliśmy do istnienia w 2011 roku. Od początku wypracowujemy własne brzmienie, nawiązujące do europejskiej tradycji nowoczesnego jazzu. Ta płyta jest owocem przyjaźni artystycznej i naszej wspólnej muzycznej wyobraźni. Opowiadamy na niej o prostych rzeczach – miejscu urodzenia, fascynacji serialem filmowym, inspiracjach muzycznych, o miłości. I gramy dalej, bo interesuje nas nie jednorazowy projekt muzyczny, ale życie wspólną muzyką.

„3/5” pierwotnie utwór nosił tytuł „Nostalgia” . Podczas prób przekształcił się w „Nostalgię 3/5”, a na samym końcu pozostał już sam roboczy tytuł, ze względu na ciągle zmieniające się metrum.

„Ząbki” to kompozycja o miejscu, w którym się wychowałem. Wiele wspomnień jest ukrytych w każdej nucie tematu. Zmiana metrum z 4/4 na 3/4 w środkowej części piosenki i tonacji, są dla mnie jak etapy życia w tym mieście.

„Melodia Ludowa” to temat, z którym bardzo się utożsamiam. Jest w nim melancholia, smutek i pełnia siły miejsca, w którym mieszkamy i żyjemy.

„Alone In A Deep Space” to chyba moja ulubiona piosenka na tej płycie. Grając ją, czuję się bardzo swobodnie, jakbym unosił się gdzieś w próżni, spokojnie i samotnie. Solówka trąbki wprowadza fantastyczne napięcie, jest jak przelatująca kometa, po czym przychodzi uspokojenie w solówce kontrabasu.

„Panda” to pierwszy kawałek, jaki napisałem w życiu. Swobodny w formie i dynamiczny w wykonaniu. Bardzo dobrze się nam go gra na żywo – zawsze inaczej, dzięki płynnie zarysowanej formie.

„Marii Eł” napisałem po przeczytaniu reportażu o kraju Mari El w Rosji. Historia tego miejsca zupełnie mnie oczarowała. Dwa lata później obejrzałem na Festiwalu Nowe Horyzonty we Wrocławiu niesamowity film „Niebiańskie żony łąkowych marijczyków” i utwierdziłem się w przekonaniu, że musimy wraz z zespołem kiedyś tam zagrać.

„#22” jest otwartą formą opartą na skali harmonicznej. Ciężki, temat zagrany na kontrabasie, mocne solo gitary z przesterem oraz improwizacja całego zespołu podczas solówki trąbki. Gdy nagrywaliśmy ten numer – a zagraliśmy, tak jak w większości przypadków podczas tej sesji tylko jeden take – czułem najmocniej, że jesteśmy zespołem, a nie przypadkowym składem, czy nowym projektem, który zaraz zniknie.

„W” jest balladą, którą napisałem dla mojej żony Weroniki.

Music Composed & Produced by Mikołaj Poncyljusz

 

Jakub Kinsner – Perkusja

Radek Nowak – Trąbka

Mikołaj Poncyljusz – Gitara

Adam Prokopowicz – Kontrabas

 

Nagrano w styczniu 2014 w LWW Studio, Warszawa

Realizacja nagrań – Emil Wojtczak

Mix – Aleksander „Mothashipp” Molak @ Western Jive

Master – Jacek Gawłowski @ JG Master Lab

  1. 3/5
  2. Ząbki
  3. Melodia Ludowa
  4. Alone In A Deep Space
  5. Panda
  6. Marii Eł
  7. #22
  8. W

 

Płyta dostępna również w: iTunesDeezer i Spotify

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s